Вчера во 21.31 часот во с.Ласкарци, скопско две лица пукале кон Р.Ќ. од истото село, а случајот бил пријавен во СВР Скопје.

Р.Ќ. се здобил со повреди, по што починал во возило на Итна медицинска помош при транспорт до Комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Увид на местото извршила увидна екипа од СВР Скопје