Снег вее во Маврово, Попова Шапка и Ниже Поле, забрана за сообраќај за камиони на патот Маврово – Дебар

FOTO Fejsbuk/Ski centar Strezevo-Nizepole

АМСМ информира дека на патниот правец крак Маврово – Дебар, денеска од 09:45 часот се воведува забрана за сообраќај за тешки товарни возила.

Врнежи од снег утрово има во Маврово, Попова Шапка и Ниже Поле, според камерите во живо на страницата skimacedonia.mk.