Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ утре ќе престојува во посета на Македонија. Таа ќе оствари официјална работна средба со нејзиниот македонски колега Димитар Ковачевски.

Дочекот на високата гостинка од Србија е најавен на платото пред Владата во 9 часот претпладне.