84% од населението на Истанбул е вакцинирано против Ковид-19, објави градскиот гувернер Али Јерликаја

Речиси 84 проценти од населението во Истанбул веќе се вакцинирани против Ковид-19, објави денеска на Твитер гувернерот на турската метропола Али Јерликаја, пишува весникот „Милиет“. До...