Македонија на тест во Скопје: Турција како загревање за Шпанија

Вечерашниот пријателски фудбалски меч на „Телеком арена“ е одлична прилика за репрезентацијата со добра игра и резултат да се најави претстојното гостуање на „црвената фурија“ во сабота во Скопје во квалификациите за СП 2018 во Русија