Македонската и српската ракометна федерација договараат соработка во младинските категории и стручниот кадар

Меѓусебната соработка во областа на младите категории и тренерскиот кадар, беа во фокусот на разговорите на челните луѓе на македонската и српската ракометна федерација, на маргините...

Истрага за финансиски малверзации во Јувентус

Даночни инспектори денеска влегоа во канцелариите на италијанскиот фудбалски гигант Јувентус истражувајќи можни финансиски малверзации, јавија локалните медиуми. – По наредба на Државното обвинителство во Торино,...

Осуден за корупциски активности: Триесет години затвор за екс претседателот на Бразилскиот олимписки комитет

Поранешниот долгогодишен претседател на Олимпискиот комитет на Бразил, Карлос Артур Нузман е осуден на казна затвор од 30 години и 11 месеци поради корупциски активности при...

Тотенхем објави големи загуби поради пандемијата

Фудбалските клубови ширум Европа продолжуваат да објавуваат загуби, кои ги предизвика пандемијата на коронавирус, особено во периодот кога натпреварите беа играни пред празни трибини. Тотенхем, еден од најсилните...