Во пресрет на 75-та сезона: НБА лигата ги вброи Дражен Петровиќ, Дивац и Кукоч меѓу легендите

Поранешните југословенски кошаркарски репрезентативци Владе Дивац, Тони Кукоч и покојниот Дражен Петровиќ се вброени меѓу легендите на НБА лигата. Спроти почеток на јубилејната 75 сезона во најсилната светска...

Пандев доби нови газди на „Луиџи Ферарис“: Американски фонд ја купи Џенова

Американскиот инвестициски фонд „777 Partners“ за сума од 150 милиони евра стана нов сопственик најстариот италијански фудбалски клуб Џенова, во чии редови настапува Горан Пандев. Италијанските...

ФИФА ја казни Унгарската фудбалска репрезентација за несоодветно однесување на навивачите

Светската фудбалска федерација (ФИФА) ја казни Унгарската фудбалска федерација за несоодветно однесување на навивачите на домашниот натпревар од квалификациите за СП 2022 против Англија, објави „Скај...

Пирло може да ја предводи Барселона

Поранешниот тренер на Јувентус, Андреа Пирло, претендира да седне на тренерското место во Барселона. Ова го објави новинарот Жерар Ромеро на Твитер. Како што е наведено...

Манчестер јунајтед и Јувентус објавија големи загуби во работењето

Англискиот Манчестер Јунјатед и италијанскиот Јувентус, сегашниот и донеодамнешниот клуб на португалскиот фудбалски репрезентативец Кристијано Роналдо, објавија денеска значителни финансиски загуби за минатата 2020/21 сезона. Англискиот...

Арсова: Дојдов заради еден врв во Перу, но изборот беше огромен па затоа останав во Еквадор

Најпознатата македонска алпинистка, Илина Арсова која ги искачи сите највисоки врвови на седум континенти, деновиве се искачи на  еден од највисоките и најтешките за освојување во...