ДУИ планира надалеку, избирa ново раководство за следните 20 години

Демократската унија за интеграција информира дека утре ќе организира директни партиски избори во 10 ограноци за претседатели, членови на претседателство на ограноци, претседатели на локалните совети...

Секое одложување да се реши спорот оди на штета на бугарската заедница, ѝ порача Ахмети на Генчовска

Претседателот на Демократската унија за интеграција Али Ахмети оствари средба со министерката за надворешни работи на Република Бугарија Теодора Генчовска. Ахмети и Генчовска разговараа за спорот...

Димитриевски: Ахмети да учеше годишно по еден збор Македонски, ќе знаеше 20 реченици да се обрати на граѓаните

Национализмот излегува токму од устата на тие кои почиваат на национализам и ја градат својата политичка кампања и своите политички рејтинзи токму на таков начин, посочи...

СДСМ за видеото на Ахмети: Не коментираме политички маркетинг, граѓаните ги знаат нашите вредности

Не гледаме потреба СДСМ да коментира политички маркетинг на било која партија, граѓаните многу добро знаат кои се нашите политики, нашите заложби, вредности, врз основа на...

(ВИДЕО) Лидерот на ДУИ Али Ахмети преку објава на Фејсбук најави нова стратегија на дејствување со партиите со кои коалицира

Години континуирани напори на различни актери да и наштетат на ДУИ, како и да го искористат за остварување на целите за нивните секојдневни партиски политики, напиша...

Ахмети: Нема пазар со референдумот

Европската Унија во неколку наврати отворено ни предочи: решете ги проблемите со соседите и продолжете ги почнатите реформи. Тоа е важно за нас, истакна лидерот на...