Уставните промени во Турција предизвикаа тепачка во парламентот

Три турски пратенички се хоспитализирани синоќа, како резултат на меѓусебната тепачка во турскиот парламент. Како што информираат турските медиуми, тепачката почнала откако независната пратеничка Ајлин Назлиака...