Подготовувале терористички напад: Холандската полиција приведе девет лица

Холандската полиција приведе девет лица во Ајндховен под сомнение дека подготвувале терористички напад, соопшти холандското Обвинителство. Сите осомничени имаат холандски пасоши и се на возраст меѓу...