Лига Европа: Салцбург, Ајнтрахт и Челзи без пораз, Милан и Глазгов Р. без пролет

Олимпијакос ги совлада „росонерите“ во Пиреја со 3:1 и ги исфрли од меѓународната сцена, Рапид, пак, во Виена ги порази „ренџерси“ на Стивен Џерард кои, исто така, на пролет ќе бидат фоклусирани само на настапи во шкотската Премиерлига