Тенис: Дел Потро и А. Зверев по финале во Акапулко

Аргентинецот, рано утринава, во четврт-финалето го совлада Доминик Тим со 6:2, 7:6, а Германецот претходно триумфира над Рајан Харисон од САД со 6:4, 6:1. Втората полуфинална двојка со оформија Кевин Андерсон и Џеред Доналдсон