Русите осудија украински активист за човекови права и двајца членови на Азов

„Врховниот суд“ на самопрогласените „Народни Републики Доњецк и Луганск“, две украински провинции под контрола на проруските сили, осуди тројца украински државјани кои се обвинети за наводно...