Тупанчевски за акцијата во Идризово: Дел од затворскиот менаџмент не ги исполнува условите за местата на кои се поставени

Во затворскиот менаџмент имаше одредени луѓе кои се именувани на одредени позиции, но не ги исполнуваат условите за да бидат на местото на кое се поставени,...

Полициска акција над селата Лојане и Ваксинце: Откриени 39 илегални мигранти од Блискиот Исток

Во координирана полициска акција на локации над селата Лојане и Ваксинце, во месноста викана Топтел, над Кота Шорта, денеска биле пронајдени 39 илегални мигранти од Блискиот...

Акција на полноќ: Талибанците тргнаа во офанзива ИД-К во јужен Авганистан

Талибанците почнаа акција против засолништа на Исламска Држава (ИД) во јужен Авганистан, соопштија официјални лица денеска по зголемените крвави напади на групата во последните недели. Операцијата...

Хисени: Борел не може да се однесува како командант на косовската полиција

Поранешниот главен косовски преговарач во дијалогот со Србија, Скендер Хисени ги нарече бесмислени изјавите на високиот претставник на Европската унија за надворешна политика, Жосеп Борел во...

Полициски извештај за денешната акција на северот на Косово: Повредени се шест полицајци, уапсени се три лица

Шест полицајци се повредени, а три лица се уапсени во денешната акција против шверц во северно Косово, соопшти косовската полиција. Косовскиот премиер Албин Курти нагласи дека...

Курти на Фејсбук: Акцијата на косовската полиција беше насочена против шверц во Приштина, во Пеќ и во Косовска Митровица

Косовскиот премиер Албин Курти нагласи дека денешната акција на косовската полиција била насочена против шверц во Приштина, во Пеќ, како и во северниот и во јужниот...