Сепак продолжува во С. Арабија: Алиоски промовиран во нов член на Ал-Ахли

Саудискиот фудбалски прволигаш Ал-Ахли денеска и официјално го промовира Езгјан Алиоски (29) како свое ново засилување. Македонскиот репрезентативец потпиша двегодишен договор со клубот од Џеда, откако...