Фудбалери како хулигани: Руски репрезентативци тепаа политичар (Видео)

На тапет се најдоа Александар Кокорин и Павел Мамаев кој го нападнаа Денис Пак, еден од највлијателните московјани, во ресторан во руската престолнина. Мамаев веќе доби отказ во Краснодар, потег што засега го нема од Зенит за Кокорин. Според тамошните медиуми, против двајцата се најавени кривични пријави и можна казна затвор. Се шпекулира дека недоличното однесување на Кокорин и на Мамаев значи крај на нивните репрезентативни кариери