Свадбена забава во Њу Орлеанс: Се омажи Серена Вилијамс

Американката тенисерка и еден од основачите на интернет страницата Редит, Алексис Охенијан го изговорија судбоносното „да“ на церемонија во Њу Орлеанс на која меѓу присутните беа Каролина Возњацки, пејачките Бијонсе, Сијара и Кели Роуланд, актерките Ева Лонгорија и Меган Маркл, старлетата Ким Кардашијан и многу други од американскиот џет-сет