Експресно си најде нова работа: Неста е нов тренер на Фрозиноне

Легендарниот стопер на Лацио и на Милан неодамна доби отказ во Перуџа по неуспешниот обид за пласман во Серија А преку плејофот, мисија што во наредната сезона ќе биде основна цел со екипата од централна Италија