Светски моден перформанс на иницијатива на Амбасадата на Кралството на Холандија во Скопје

Синоќа, во фоајето на Националната опера и балет се случи гала моден настан насловен„Осветлено“ (Into the light). Специјална гостинка на вечерта беше светски познатата холандска  модна дизајнерка...