Средба Ковачевски-Агелер

Ковачевски-Агелер: Продолжува силното стратешко партнерство меѓу Северна Македонија и САД

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски денеска имаше средба со амбасадорката на САД во земјава, Анџела Прајс Агелер. На средбата се потврди долгогодишното...

Црвенковска се сретна со претставници на Амбасадата на САД: Со професионален кадар и дигитализацијата до успешни реформи

Претседателката на Судскиот совет, Павлина Црвенковска оствари работен состанок со правниот советник во амбасадата на САД, Кол Радовиќ и со директорката на ИНЛ секцијата, Џоана Кетцман....