Нападната амбасадата на Белорусија во Лондон, еден дипломат е потешко повреден

Еден дипломат е потешко повреден во вчерашниот напад на амбасадата на Белорусија во Лондон, јави новинската агенција Белта, повикувајќи се на белоруското Министерство за надворешни работи....

Македонската Амбасада во Софија: Нема информации за наш загинат државјанин во сообраќајката утрово

Амбасадата на Република Северна Македонија во Софија направи дополнителни проверки, но според досега добиените податоци, нема информации за сообраќајна несреќа во која учествувал камион со регистарски...