Средба Ковачевски-Агелер

Ковачевски-Агелер: Продолжува силното стратешко партнерство меѓу Северна Македонија и САД

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски денеска имаше средба со амбасадорката на САД во земјава, Анџела Прајс Агелер. На средбата се потврди долгогодишното...

Народните избраници да ги направат сите измени кои ќе го отворат пристапниот пат кон ЕУ, порача амбасадорката Агелер

Пристапувањето кон ЕУ е од клучно значење за Северна Македонија и ги поттикнуваме народните избраници да постапуваат во интерес на граѓаните и да постапуваат што е...

Анџела Агелер

Агелер за уставните измени: Се надевам опозицијата не зазема ставови само за да биде против

Американската амбасадорка во земјава,  Анџела Агелер се надева дека опозицијата не зазема одредени позиции само за да противречи, односно едноставно за да биде против. Таа ова...

Пристигна новата американска амбасадорка Агелер – првата средба со министерот Османи

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, оствари средба со новоименуваната амбасадорка на САД, Анџела Прајс Агелер, по повод предавањето на копиите од акредитивните писма, соопшти утрово...