Анкета на „Галуп“: Расте рејтингот на американското раководство во повеќе земји

Рејтингот на американското државно раководство во светот пораснал во првите шест месеци од претседателството на Џо Бајден, покажуваат резултатите од најновата анкета на „Галуп“ спроведена во...

Анкета: Коалицијата на двајцата поранешни бугарски министри го зголеми својот раст на 11 отсто

Претстојните претседателски и парламентарни избори во Бугарија на 14 ноември ќе ја стимулираат изборната активност, покажуваат резултатите од социолошкото истражување на „Маркет линкс“, нарачано од приватната...

Влада: Лага е изјавата на Мицкоски дека Владата платила за анкетата на „Брима“, бараме извинување

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашниот дуел на ТВ Канал 5 изнесе целосно неточна информација дека анкетата на „Брима“, објавена денеска од медиум, била...

Анкета во САД: Мнозинството луѓе сметаат дека Вашингтон не успеа да постигне цел во Авганистан

Мнозинството луѓе во САД сметаат дека Вашингтон не успеа да ја постигне својата цел во Авганистан. Ова го покажува социолошката студија на Институтот Пју, јави агенцијата...

Анкета на „Ројтерс“: Рекорден пад на рејтингот на Бајден по трансферот на власта во Авганистан

Рејтингот на американскиот претседател Џо Бајден падна на рекордно ниско ниво од 46 отсто, откако радикалните талибанци го презедоа Авганистан. Тоа го покажува анкетата на „Ројтерс“,...