(ВИДЕО) Квалификации СП 2018: Нова „нула“ на Македонија против Израел

Израелците вечерва триумфираа на „Филип Втори“ со 2:1, Јаховиќ промаши пенал за реми во судиското продолжение на средбата https://www.youtube.com/watch?v=sWdcPBhFUYQ Македонија го забележа вториот пораз во квалификациите...