архивска фотографија од двомечот Арсенал - Милан

Арсенал и Милан ќе се соочат во осминафиналето од Лига Европа

Денеска во Нион, Швајцарија, беа извлечени двојките во понатамошната, осминафинална рунда од фудбалската Лига Европа. Највозбудливо ќе биде соочувањето помеѓу англиски Арсенал и италијански Милан. Двата...