СДСМ: Скандалозни одлуки на Арсовска, за 10 дена менува директор и поставува разузнавач, близок до ВМРО-ДПМНЕ

Скандалозните одлуки на градоначaлничката од ВМРО-ДПМНЕ, Данела Арсовска, продолжуваат на директна штета на граѓаните на Град Скопје. За само десет дена, Арсовска го менува директорот на...

Шутаров: Арсовска нема пари за субвенционирање парно за скопјани, а има 670.000 за партиски вработувања ВИДЕО

  Градоначлничката на ВМРО-ДПМНЕ, Данела Арсовска, не работи ништо, покажува неспособност и незаинтересираност за проблемите на скопјани. Наместо да менаџира, единствено што прави е постојано да...

СДСМ: Срамниот предлог Јелена Жугиќ да биде во УО на МКЦ да се повлече, Арсовска конечно да почне нешто да работи

Градоначалничката на ВМРО-ДПМНЕ Данела Арсовска речиси два месеци од мандатот покажува тотална неспособност и носи одлуки се спротивни на интересите на граѓаните на Скопје.  СДСМ и...

Шутаров: Арсовска покажува неспособност, прекинува и изградба на два моста важни за скопјани

Данела Арсовска првите два месеци од мандтот ги помина неработејќи ништо и нанесувајќи им штета на граѓаните на Град Скопје.  Арсовска покажува неспособност, изјави денеска Гордан...

Скопјани ќе се изначекаат на бесплатниот превоз-Арсовска ќе го воведе дури за две години

На денешниот брифинг со новинарите, скопската градоначалничка Данела Арсовска изјави дека бесплатниот превоз со ЈСП, граѓаните ќе го имаат дури за две години. Дотогаш ЈСП ќе...

Бочварски ја повика Арсовска да ги преиспита најавите за откажување на проектот за Брзиот автобуски превоз

Потврдувајќи дека во Буџетот за наредната година предвидени се средства за брзиот автобуски превоз во износ од  246 милиони денари, и дека проектот кој го почна...