Украински брифинг во живо: Северна Кореја негира дека испратила оружје во Русија; Зеленски се врати во Кијив

Министерството за надворешни работи на Северна Кореја во петокот го демантираше извештајот на јапонски весник дека земјата и дала оружје на Русија, откако Белата куќа во...