Ацевски член на ИО на СДСМ: Инвестициите во енергетиката спречија драстичен раст на цената на струјата, следува помош за најпогодените

Во услови на глобална енергетска криза Владата, институциите предводени од СДСМ преземаат мерки за справување со истата како и за заштита на стандардот на граѓаните и...

Бугарски експерти: Делницата на автопатот „Струма“ каде изгоре автобусот ја правеше македонска компанија

Делницата од автопатот „Струма“, на која во вторникот рано наутро изгоре автобус при што загинаа 45 лица, била „послана“ од македонска компанија пред неполни 20 години,...