Ливерпул бара одложување на полуфиналето на Лига купот против Арсенал поради коронавирусот

Ливерпул поднесе барање за одложување на полуфиналето на англискиот Лига куп против Арсенал поради голем број случаи на коронавирус, објавено е на официјалниот сајт на клубот....