Баражи СП 2018: Хрватска ќе пробива грчки бункер, Италија под притисок

Нокаут фазата за мундијалот во 2018 година вечерва (20.45 ч.) ја отвораат Хрватите и Грците на „Максимир“, односно, Северна Ирска и Швајцарија во Белфаст. Шведска утревечер (20.45 ч.) ќе биде домаќин на Италија, а Данска во сабота на Република Ирска