Стигна реакција од Американците откако Ердоган се закани дека ќе ги блокира Финска и Шведска да влезат во НАТО

Откако турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган се закани дека ќе ги блокира Финска и Шведска да влезат во НАТО, следеше реакција од Белата куќа. – Вашингтон...

Трамп преместува војници во Вашингтон

Илјадници луѓе и синоќа протестираа во повеќе градови во САД поради смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд, пред Белата куќа и по почетокот на полицискиот час. Во Вашингтон се засилува присуството на војската

„Блумберг“: Мајк Пенс е во самоизолација, неговиот портпарол е позитивен на ковид-19

Американскиот потпретседател, Мајк Пенс се наоѓа во самоизолација, надвор од Белата куќа, по потврдата дека неговиот портпарол е заразен со коронавирусот, пренесува „Блумберг“, повикувајќи се на...