Нови „бомби“ на Јутјуб: Мицкоски и Кичеец договарале интензивна соработка пред претседателските избори

Нови четири аудио снимки на кои може да се слушнат разговори меѓу Зоран Милески – Кичеец и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, снимени пред првиот круг претседателски избори во април 2019 година, денеска се појавија на Јутјуб. Објавувачот на снимените аудио материјали засега е непознат

Нови аудио записи на Јутјуб: Којзнае кој во Обвинителство работи за Мицкоски

Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција во врска со новите „бомби“ поврзани со случајот „Рекет“, отвори предмет по допрен глас по кој постапува надлежен јавен обвинител, велат од Обвинителството за „НоваТВ“ во кои наводно се слуша гласот на истиот актер - сведокот во судскиот процес кој започна неделава и ја преокупира целата јавност - бизнисменот Орце Камчев