Лига Европа: Манчестер Ј. на мускули, дебакл на ЦСКА М. и на Борусија М.

„Црвените ѓаволи“ ја совладаа Астана на „Олд трафорд“ со 1:0, Лудогорец со пресврт во второто полувреме ги декласира московјаните со 5:1, австрискиот бундеслигаш Волфсбергер славеше во Менхенгладбах со 4:0 во изненадувањетио на вечерта