Волф: Хамилтон и Верстапен треба да остават простор еден за друг на патеката и да избегнат инциденти

Извршниот директор на Мерцедес, Тото Волф ги објасни своите зборови по завршувањето на италијанското Гран при, кога рече дека Макс Верстапен направил „тактички фаул“ во судир...

Ботас по победата во квалификациите за ГН на Италија: Сега сум потполно смирен кога знам дека мојата иднина е одредена

Пилотот на Мерцедес Валтери Ботас ги сумираше квалификациските резултати за Формула 1 трката за Големата награда на Италија, во која успеа да го заземе првото место....