(Видео) Божикна парада во САД се претвори во ужас: Со автомобил влета во толпа, загинаа најмалку пет лица, повредени над 40

Божикна парада во гратчето Вокиша, во американската сојузна држава Висконсин, се претвори во ужас, откако автомобил со голема брзина влета во топлата пришто уби најмалку пет...