Ахмети: Независноста, договорите од Охрид, од Преспа и добрососедството се темелите на заедничката држава

Денот на независноста на Република Северна Македонија, и претседателот на Демократската унија за интеграција, Али Ахмети ,им го честиташе на сите граѓани на нашата земја. –...