Град Скопје: Целосната организација, постапка и избор за наградите „13 Ноември“ беше завршена пред преземање на мандатот од Арсовска

Целосната организација, постапка и избор за доделување на наградите беше завршена, а воедно и наградите доделени и парафирани непосредно пред превземање на мандатот. Со оглед на...

СДСМ: Срамно однесување на Арсовска, не се појави на доделувањето на наградите „13 ноември“

Целосната организација, постапка и избор за доделување на наградите беше завршена, а воедно и наградите доделени и парафирани непосредно пред превземање на мандатот. Со оглед на...

(ВИДЕО) Kузеска: Објавените документи покажуваат дека Данела ја излажа јавноста

На денешната прес конференција, портпаролката на СДСМ, Богданка Кузеска рече дека кандидатката за градоначалник на Град Скопје поддржана од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Данела Арсовска ја излажа...

СДСМ: Данела Арсовска ги лаже граѓаните, кога може да лаже за бугарско државјанство, лаже и за други нешта, за чии интереси одработува?

Кандидатката на  ВМРО-ДПМНЕ  е иста како и нејзината партија. Затоа, в недела на 31 октомври да се обединиме и да гласаме за напредокот, за број 12, за...

СДСМ: Од лична карта нема поголем доказ, Арсовска е разобличена, криела од јавноста и ги потценува граѓаните

Бадијала се лути Даниела или Данела и спомнува некаков алманах, поголем доказ за идентитет од лична карта нема. Од вистината никој не побегнал. Ваков потценувачки однос, вакви...

(Видео)СДСМ: Данела Арсовска е странска инсталација – Скопје нема да го води унгарски конзул со бугарско државјанство

Цели десет години Данела Арсовска има резервна татковина. Од кои побуди г-ѓо Арсовска побаравте бугарско државјанство? За чии интереси одработувате? За унгарските? За Бугарските? За оние на...

Арсовска од Аеродром: Инопарк, мултимедијален центар и подобрување на инфраструктурата на општината

Независната кандидатка за градоначалник на град Скопје, поддржана од ВМРО – ДПМНЕ, утрово се сретна со жителите од општина Аеродром. Таа разговараше со пазарџиите и потрошувачите...

Интервју со Данела Арсовска независен кандидат за градоначалник на Скопје поддржана од ВМРО-ДПМНЕ

НоваТВ ги покани на интервјуа, кандидатите за градоначалници на скопските општини и Градот Скопје, од сите поголеми партии и независни листи. Оние што досега одговорија позитивно...