Жерновски: Рангелова ми рече да излезам да се соочам со демонстрантите

Судењето ќе продолжи на 18 декември. Денеска Жерновски одговараше само на прашањата на обвинителите Фатиме Фетаи и Гаврил Бубевски, а на следното ќе одговара на прашањата на адвокатите

Случај „Талир“: Груевски бил „мозокот“, а Рангелова оперативецот

Дел од осомничените во случајот „Талир“ ги дадоа првите изјави во Специјалното јавно обвинителство. Првоосомничениот, поранешниот премиер Никола Груевски, се уште не се соочи со доказите...