Со трет Шпанец по трета титула во ЛШ: Давид Писонеро на кормилото на Вардар

Договорот е потпишан на две години, соработката почнува во летниот период и со него ќе се влезе во мисијата за одбрана на тронот во еминентното клупско натпреварување на ЕХФ, но и во регионалната СЕХА лига и домашното првенство во сезоната 2019/20