Кривична пријава против двајца државјани на Албанија за предизвикување шумски пожар во дебарско

На 14.08.2021 СВР Охрид – Одделението за внатрешни работи Дебар, до Основното јавно обвинителство Дебар поднесе кривична пријава против Л.Е.(32) и Е.Ц. (31) од Република Албанија,...