Со помош од ЕУ вредна 22 милиони евра, во МВР е воспоставен напреден полициски комуникациски систем

Амбасадорот Дејвид Гир, шеф на Делегацијата на Европската Унија и министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, денеска во Клубот на пратеници во Скопје го означија завршувањето...

Претседателот Ковачевски на средба со амбасадорот на ЕУ, Гир: Очекуваме поддршка од ЕУ, реформите интензивно ги спроведуваме

Претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски, заедно со секретарот за меѓународна соработка на партијата, Бојан Маричиќ, утрово се сретна со амбасадорот на Европската Унија во Република Северна...

Евроамбасадорот Гир со порака на Твитер: Нема место за дивоградби крај Охридското Езеро

Европската Унија (ЕУ) силно ги поддржува активностите за отстранување на дивоградбите во Охридскиот регион. Амбасадорот на ЕУ во земјата, Дејвид Гир на својот Твитер-профил напиша дека...