Дескоска контра Мицкоски: Барањата за заштита на криминалот и амнестија на криминалците не поминуваат

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска на прес-конференција рече дека министерката за правда „ги минира преговорите“ за Законот за Јавно обвинителство и дека таа е...

Дескоска по одлуката на Врховен:Не смеат да се бараат процедурални причини за да се избегне нечија одговорност

„Врховниот суд може да утврдува начелни мислења и ставови доколу има разлика меѓу различни судови што не е случај со предметите на СЈО“ изјави денеска министерката...