Клоп сурово искрен: Харт не е голман за Ливерпул

Англискиот репрезентативен голман е незадоволен од статусот во Сити, се нарече „вишок“ во тимот на Пеп Гвардиола, сезоната ја минува на позајмица кај Михајловиќ во Торино кој, пак, призна дека клубот не може да си дозволи негов трансфер од финансиски причини