Лига на шампиони: Шкотски новинар ќе им суди на Копенхаген и Вардар

Европската фудбалска асоцијација (УЕФА) делегираше судиски колегиум од Островот на чело со Џон Битон од Мадервел чиј работен век е поврзан со новинарството пред да стане дел од секторот за односи со јавност во полицијата во Стратклајд (околина на Глазгов). Моментно работи во секторот за односи со јавност на Универзитетот во Стратклајд. Дуелот меѓу данскиот и македонскиот првак е утревечер (20 ч.) на стадионот „Паркен“