И покрај несогласувањата со десничарите, италијанската премиерка Џорџа Мелони во посета на Киев

Италијанската премиерка Џорџа Мелони денеска ќе пристигне во Киев, каде ќе се сретне со украинскиот претседател Володимир Зеленски. Мелони, која ја презеде функцијата минатиот октомври, претходно...

Закана преку интернет

Уапсен сицилијанец кој и се заканувал со смрт на италијанската премиерка и нејзината ќерка

Невработен 26-годишен маж е уапсен поради смртни закани кон премиерката на Италија Џорџа Мелони и нејзината шестгодишна ќерка, соопшти денеска полицијата. Тој бил незадоволен од плановите...