АБА лига: Шоу на Скот и Клоф за шеста победа на МЗТ Скопје

Иако во текот на целиот меч беше во водство, во последниот период влезе и со плус 14 (71:57), но македонскиот шампион на крајот подобар од Мега Лекс за половина кош (75:74). Чанчар не погоди за два поена и победа во последнниот напад на гостите од Сремска Митровица