Верен „јорганџија“: Диего Симеоне во Атлетико Мадрид до 2022 година

Аргентинскиот менаџер го продолжи договорот со „јорганџиите“ за дополнителни две сезони (актуелниот му завршуваше во летото во 2020 година) со што стави крај на медиските поврзувања со Интер, со Манчестер јунајтед и со Челзи