Пендаровски изгуби од Апасиев

Впечаток од вчерашната претседателска тирада е дека шефот на државата Стево Пендаровски го изедначи резултатот со брзиот на тастатура Димитар Апасиев. Но после оваа рафална средба...

Форум на жени на СДСМ: Нè oхрабруваат политичари кои неседнати во фотељи покажаа агресија и недостоинство

Во постот на Апасиев, со кој директно ја навредува другарката Радмила Шекеринска, се гледа омраза кон жените воопшто, а уште појасно се гледа омразата кон жените...

Обвинителството отвори истрага против Апасиев, го повикале на разговор

Основното јавно обвинителство Скопје по пристигнато известување од Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика при Министерството за внатрешни работи отвори предмет за статус на социјалната мрежа Фејсбук, објавен од лидер на политичка партија