Булингот на социјалните мрежи може да стане „од играчка-плачка“ – моќна порака во филмот „Сестри“ на Дина Дума

Од Битола за НОВА ТВ, Ана Василевска По вчерашната проекција на филмот „Сестри“ во режија на Дина Дума на отворањето на 42. издание на ИФФК „Браќа...

Специјална награда за „Сестра“ на Дина Дума на престижниот фестивал во Карлови Вари

„Сестра“ – дебитанскиот долгометражен филм на младата режисерка Дина Дума, во продукција на Лист продукција ја освои престижната Специјална награда од жирито во програмата „Источно од...