Од ноќеска на полноќ бензините поскапуваат за 2 и за 2,5 денари, цената на дизелот останува иста

Од ноќеска на полноќ за 2 денари поскапува бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 а за 2,5 денари бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98, додека малопродажната цена на Екстра лесното масло за...