ЕХФ и официјално: Дувњак е најдобар ракометар на ЕП 2020

Лидерот на „коцкестите“ постигна 31 погодок во осумте настапи за националниот тим на континенталниот турнир и забележа 69 отсто прецизност во ударите кон противничкиот гол. Финалето меѓу Хрватска и Шпанија е од 16.30 часот